звіт

Аналіз роботи шкільної бібліотеки за 2019-2020 навчальний рік

Освітній процес у школі зорієнтований на озброєння школярів методами пізнання, у зв’язку з цим, діяльність шкільної бібліотеки минулого навчального року була спрямована на формування системи бібліотечно-бібліографічних знань, формування мовної культури школярів, громадянської грамотності, забезпечення художньою, довідковою, науково-педагогічною літературою, пошук нових форм роботи, здатних посилити роль книги у навчально-виховному процесі.

Питання організації самоосвітньої діяльності школярів, залучення до розв’язання прямих функцій навчання, виховання любові до книги, удосконалення культури читання, прищеплення навиків самостійної роботи з книгою, реальної допомоги кожному в задоволені особистих читацьких інтересів знаходились у центрі уваги роботи шкільної бібліотеки.

На протязі 2019-2020 навчальному році в бібліотеці проводилися виховні, просвітницькі та інформаційні години, літературні вікторини, казкові вікторини, краєзнавчі вікторини, усні журнали, літературні вечори, обговорювання нових книг, літературні ранки, прес-діалоги, голосне читання та обговорення книг, диспути, бесіди, оформлення книжкових виставок та тематичних поличок.

На сучасному етапі велика увага приділяється відновленню звичаїв та традиції українського народу . Щоб виховувати в учнів бережливе ставлення до надбань українського народу, проводяться бібліотечні уроки.

Щорічно бібліотека відзначає:

- день вшанування пам’яті тих безвинних людей, які загинули голодною смертю в далекому 1933 року;

- трагічну дату Чорнобильської трагедії;

- день Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945рр.;

- Шевченківські дні

На протязі 2019-2020 навчального року були оформлені такі книжкові виставки: «Це моя Україна –це моя Батьківщина!», виставка «Фізкульт –ура!», книжковий бібліоподіум «Мудрість і чарівність книги», виставка –фотовернісаж «Краса рідного краю», виставка –дискусія «Слава козацька не вмре, не поляже», «Шкільний підручник –книга ділового читання», книжкова виставка –порада «Великі права маленької дитини», «Інноваційні технології, методи та методики роботи з особливими дітьми», «Українське свято: обряди і традиції», виставка галерея «Україна моя вишивана», виставка –книжкові оплески «Світова велич Кобзаря», «Книжковий колаж», виставка –порада «Чи бути здоровим вирішуєш ти!», виставка –подорож «Йдемо в гості до природи», виставка –пам'ять «Подвиг народу –подвиг безсмертя», «З глибини століть».
Тематичні папки: «Голодомор», «Українські народні звичаї», «Закон, право, мораль», «Національна символіка України», «Про шкідливі звички», «Шануємо тебе, рідна мово», «Спорт –всім», «Шануймо хліб», «9 травня - День Перемоги», «26 квітня Лихо Чорнобиля», «24 серпня – День Незалежності України», «9 березня День народження Т.Г.Шевченка», «Поради батькам», «Поради читачам», «У світі професій», «Письменники», «Веселі загадки».

Цикл заходів:

До Всеукраїнського дня бібліотек: мандрівка шкільною бібліотекою ;до дня козацтва: гра –змагання «Козацькі розваги» ; до Всесвітнього дня дитини «Правовий лікбез»; до дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій дискусія «Голодомор мовою фактів»; до дня Соборності України : півгодини корисної та цікавої інформації «Україна –сильна, єдина, вільна»; до Міжнародного дня української мови «Мандрівка країною ввічливості та доброти»; до дня пам’яті Т.Г..Шевченка «Слава Шевченкова –слава України», до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЗС «Чорнобиль – біда на багато поколінь».

Завдання, що стоять перед сучасною національною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси глобалізації та інформатизації суспільства зумовлюють зміну функцій та статусу бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, в першу чергу, інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу.

У Законі України „Про загальну середню освіту” важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги.

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець.

Діяльність шкільної бібліотеки у 2019-2020 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Головна мета роботи бібліотеки - надання всебічної допомоги вчителям і учням у забезпеченні їх інформаційних потреб. У новому навчальному році бібліотека буде сприяти максимальному розкриттю індивідуальності учня, його здібностей, нахилів і талантів; формуванню здорового способу життя, національної свідомості і гідності.

Важливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоєнні шкільної програми, організації навчальної діяльності та дозвілля

прапор КРАЯНИ

Кiлькiсть переглядiв: 6724

Коментарi

  • AnnaCern

    2017-01-21 03:18:43

    http://allpiconline.com [url=http://cobhr.ru]cobhr[/url] rmoscow...